L Carnitine (L Karnitin) Nedir?

L Carnitine (L Karnitin) Nedir?

L Carnitine (L Karnitin) Nedir?

L Carnitine sporcular için yağ yakımına ve antrenman sonrası oluşan DOMS (Delayed Onset Muscular Soreness) yani kas ağrılarının daha çabuk toparlanmasında faydalı bir maddedir. Tek başına yağ yakma kapasitesi çok sınırlı olan L Karnitin, termojenik diğer maddelerle bir araya geldiğinde çok daha etili yağ yakımı sağlamaktadır.

L Carnitine (L Karnitin) Yağ Yakıcı Ne İşe Yarar?

L Carnitine bir amino asittir. Vücutta lizin ve metioninden üretilir ve başta et ürünleri olmak üzere başka besinlerde de bulunur. L Karnitin, uzun zincirli yağ asitlerinin mitokondriyal oksidasyonuna yardımcı olmasıyla bilinir.
L Carnitine amino asiti, yağ yakımı dışında vücutta birçok fonksiyonda görev alır. Vücudun genel enerji mekanizmasında, zihinsel fonksiyonlarında ve antrenman sonrası oluşan kas ağrısını gidermede yardımcı olur. L Karnitin, Ammonia olarak bilinen amonyak seviyelerini düşürdüğü ve siroz hastalarında sıklıkla rastlanan hepatik ensefalopati semptomlarını ve karaciğer fonksiyonlarını gösteren çeşitli değerleri iyileştirdiği görülmüştür.

L Carnitine (L Karnitin) Yağ Yakıcı Faydaları Nelerdir? Hangi Durumlarda Kullanılır?

Yağ yakımına yardımcı olan lizin ve methiyonin amino asitlerinden sentezlenen l karnitin, amino asit benzeri bir bileşendir.

L Carnitine yağ yakıcını ürününü:

  • Kilo vermek ve forma girmek isteyenler,
  • Vücut geliştirme ve fitness ile uğraşan sporcular,
  • İleri yaşta kişiler,

tarafından kullanılabilir.

L Carnitine (L Karnitin) Yağ Yakıcı Kilo Vermeye Katkısı

Takviye olarak tek başına L-Carnitine yağ yakımında çok etkili bir madde değildir. Diğer etken maddelerle birlikte sinerjik olarak çalışır ve düzenli spor ve diyetle birlikte yağ yakımında faydalı olacaktır.

L Carnitine (L Karnitin) Yağ Yakıcı Kas Yapmaya Katkısı

L Carnitine antrenman sonrası oluşan DOMS (Delayed Onset Muscular Soreness) olarak bilinen kas ağrılarının daha çabuk toparlanmasında faydalı bir maddedir. Kas gelişiminin, yapımının temel kuralı olan Anabolizma – Katabolizma döngüsünde katabolizma yani kas ağrıları ve yıkımı ne kadar çabuk toparlanırsa o kadar hızlı anabolizma yapım süreci başlayacaktır. Evet l karnitin kas gelişimine endirekt de olsa katkı sağlar.

L Carnitine (L Karnitin) Yağ Yakıcı Çeşitleri Nelerdir?

L Carnitine, uzun zincirli yağ asitlerinin mitokondriyal oksidasyonuna yardımcı olmasıyla bilinir. L-Carnitine HCl, Tartrate, N-Acetyl-L-Carnitine (ALCAR) ve Glycine Propionyl L-Carnitine (GPLC) gibi birçok farklı türde L Karnitin olsa da temel olarak etken madde gene L-Karnitinin’dir. En yaygın form olan sıvı L Karnitin dışında toz, kapsül ve tablet formlarda da satışı mevcuttur.

L Carnitine (L Karnitin) Yağ Yakıcı Termojenik Ürünler Nasıl Kullanılır?

Günlük tavsiye edilen doz 500-2000 mg’dır. Düzenli spor öncesi alınması tavsiye edilir. Sabah erken saatlerde spor öncesi almak çok daha faydalı olacaktır. İleri seviye fayda görmek isteyen sporcular yağ yakıcı olarak l karnitin içeren termojenikleri tercih etmelidir. Unutmayın her kafein veya taurin içeren ürün termojenik yağ yakıcı değildir.
Nutrade L-Carnitine Xtreme3000 Termojenik Yağ Yakıcıyı her gün 1 doz, tercihen sabah antrenman öncesi kullanmanızı tavsiye ederiz. Sabah yaptığınız antrenman ve termojenik yağ yakıcı ile gün boyu yağ yakımına devam edebilirsiniz.

L Carnitine (L Karnitin) Yağ Yakıcı Fiyatları?

Sıvı, toz veya kapsül formuna ve içerdiği diğer yardımcı termojenik yağ yakıcı maddelere göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. Servis sayısı, etken madde miktarı ve kullanılan ham madde kalitesi fiyatlarda belirleyici rol oynar. Efsane termojenik yağ yakıcı Nutrade L-Carnitine Xtreme3000 99 tl den başlayan fiyatlarla www.nutrade.com.tr de satışa sunulmuştur.


Yorum Yap

Lütfen yorumların yayınlanmadan önce onaylanması gerektiğini unutmayın.

Bu site reCaptcha ile korunuyor. Ayrıca bu site için Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.